Časosběrná fotogalerie – Nusle

Rozdíl v čase

Zajímalo vás někdy jak vypadala místa po kterých každý den kráčíte před několika lety? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se genius loci daných míst změnilo? V následující sérii fotogalerií se můžete podívat jak se ulice, parky, domy nebo dokonce i celé bloky domů měnily. Jak se měnila tvář jednotlivých čtvrtí.

Další články

24. 1. 2018 Časosběrná fotogalerie – Nusle

26. 1. 2018 Časosběrná fotogalerie – Vyšehrad

28. 1. 2018 Časosběrná fotogalerie – Podskalí

30.1. 2018 Časosběrná fotogalerie – Nové město a Vinohrady

Za poskytnuté komentáře děkujeme Vyšehradskému jezdci, navštivte i jeho facebookovou stránku!

Praha – Vinohrady zast.

Montování železničního mostu přes průkop zastávky na Král. Vinohradech (1913, foto Stefan) Přítomnost vinohradského nádraží pod Nuselskými schody dnes už připomíná jenom budova, která se na dobovém snímku teprve klube zpod lešení. Ve stejný čas ovšem vznikly i dva železniční mosty na trase Praha-Smíchov. Jeden z nich se dodnes klene nad Sekaninovu ulici. Druhý pak přepažoval ulici Bělehradskou, která tehdy vznikla prokopáním pod uloženou ocelovou mostovkou.

Náměstí bratří Synků

Naposled po pražských kolejích. Za pár týdnů uplyne 40 let od chvíle, kdy v Praze definitivně dojezdily historické tramvajové vozy, ze kterých se dalo vyskakovat za jízdy. Současně přestali v tramvajích jezdit průvodčí a přešlo se na samoobslužné štípání lístků v mechanických strojcích. S dvounápravovými tramvajemi se v květnu 1974 přišly rozloučit davy Pražanů, jak dokládá snímek z nuselského náměstí Bratří Synků.

Sezimova ulice

Pohled Sezimovou ulicí vzhůru k Nuselské radnici (1932)

Jaromírova ulice

Barikáda v Jaromírově ulici (1945, foto Václav Horský) Jedna z mnoha desítek barikád, které během 5. a 6. května 1945 vyrostly v Nuslích a na Pankráci, aby zastavily ofenzívu jednotek SS směrem od Benešova. Na památku všem, kteří během Pražského povstání položili svůj život.

Za poskytnuté komentáře děkujeme Vyšehradskému jezdci, navštivte i jeho facebookovou stránku!