PD: Míla je náš spasitel aneb kam míří kultura?

Žijeme v době, kdy je možné opravdu všechno. Slavíka získávají nacistické kapely, Kameňák se řadí mezi nejoblíbenější filmy národa a do politiky se zabrušuje Míla Rozner.

Rozner jako spása národa

Na budoucnost Čech se nedá koukat jinak než mezi prsty. V politických debatách narážíme na stvoření, která by stěží přelouskala slabikář. Často se mi honí hlavou, jestli to je opravdu realita. Na pokládané otázky reagují stejně jako já na dvoustranný test z matematiky. Mám na mysli konkrétní osobu, pana Miloslava Roznera. Jeho politické působení dodává lidem naději, je důkazem, že do politiky se může dostat opravdu každý. Pan Rozner se dříve uplatnil v pekárně či na benzínové pumpě, v kultuře začal působit až v devadesátých letech, začal organizovat koncerty. Tvrdou prací se dostal až do poslanecké sněmovny.

„Já si myslím, že kultura velice, velice upadá, protože když si vezmu… Já se v kultuře pohybuju přes dvacet let a vezmu to tak, že dříve se dělalo spoustu akcí, pořádalo se spoustu akcí. Velice upadá kultura,“ – Miloslav Rozner. 

Opravdu nás prezentuje člověk, jehož vyjadřovaní dosahuje úrovně sedmiletého dítěte?