PD: Aféra jménem Jakub Čech

Jakub Čech je student a aktivista, který dokázal jedno – ručně vedl válku vůči své rodné obci Prostějov. Celá aféra začala v létě 2015, když požádal magistrát obce Prostějov o informace ohledně advokáta Tomáše Kotryse.

Jeho žádost o obdržení právní analýzy daného advokáta a důvodovou zprávu k usnesení městské rady z poloviny června téhož roku, se nedostalo odpovědi. Magistrát se vymlouval na jeho nezletilost, a místo toho se obrátil na Čechovy rodiče. Požadované údaje získal poté, co se do celé aféry připojil krajský úřad.

Jakub Čech ve spojitosti s touto aférou říká, že si myslí, že se Češi bojí ozvat.  Sám prý sleduje politiku a veřejné dění ve svém kraji už od šesti let a myslí si, že je potřeba, aby novináři i lidé více mluvili o svých názorech. V rozhovorech se často vymezuje proti prezidentu Zemanovi. Tvrdí ale, že místo na Zemana a Babiše bychom se měli zaměřit na problémy, kvůli kterým je lidé volí.

Jediné, co ale nyní můžeme s jistotou prohlásit je, že tato aféra bude pokračovat ještě dlouhou dobu a od Jakuba můžeme čekat i budoucí politickou angažovanost.