Chicago – dvoupatrové ulice

Chicago, hlavní město státu Illinois se nachází na severu USA u jezera Michigan a i když by se zdálo, že leží hodně severně, je na přibližně na stejné zeměpisné šířce jako Neapol v Itálii.

Když se řekne Chicago, většina lidí pokrčí rameny a někteří si možná vzpomenou na něco o gangsterech. Hlavními turistickými středisky ve Spojených Státech je New York, Kalifornie nebo Florida. Avšak každý Američan mi řekl, ze Chicago je nejhezčí město v Americe. V tomto článku se vám pokusím ukázat krásu Chicaga.

Downtown

Centrum města je de facto několik desítek mrakodrapů. Nejvyšší budovou Chicaga a dlouho také nejvyšší budovou světa je Willis Tower, dominanta Downtownu. Velikou zajímavostí je, že ulice jsou dvoupatrové, takže doprava v centru není beznadějně ucpaná. Takže pokud jedete do centra, můžete si vybrat jestli pojedete horem, nebo ulicí v podzemí.

Takže v čem spočívá to kouzlo, čím je Chicago hezčí než New York?

Když jsem se procházel ulicemi Downtownu, velikost budov kolem mě, mě vtáhla dovnitř. A i když mohu posuzovat jenom jako obyčejný cestovatel, který nikdy neviděl New York, Hong Kong nebo jiná velkoměsta, myslím, že obrovitost města je opravdu jedinečná. Hlavně je však v centru klid. Což je věc, která jiným velkoměstům chybí a vždy chybět bude.

Doprava

Chicago má také výjimečnou dopravu. Když se procházíte ulicemi, tak nejen že víte, ze pod váma je ještě jedno patro, ale nad váma většinou také jezdí nadzemní vlak.

Zajímavostí je, jak je nadzemní dráha sestavena. Všechny linky (pink, green, blue…) se střetávají právě Downtownu, kde jedou několik stanic za sebou, čímž se otočí a odjedou tam, odkud přijeli.


Takže pokud budete cestovat do USA, tak ještě k New Yorku a Las Vegas nezapomeňte navštívit Chicago.