StarDance když hvězdy opravdu „tančí?“

StarDance když hvězdy tančí

Seriál běží od roku 2006 na ČT 1. Show je českou verzí britského pořadu „Strictly Come Dancing“. Konceptem seriálu je deset dvojic, kteří soutěží o místo vítěze. Tento rok jsou v pořadu nejrůznější známé osobnosti od známého Zdeňka Piškuly k Emaneuelovi Ridi. A čím je letošní řada tak speciální?

Alexina volba

Řekla bych, že asi vším nebo možná také ničím. StarDance sleduji od první řady, pamatuji si první páry, šaty i znělku. Tento rok se ovšem vedení StarDance rozhodlo všechny své finance dát hlavně do znělky (která bohužel není až tak skvělá). Občasné (pozn. kor. To jim ty šaty občas zmizej? lol.) hezké šaty tanečnic jsou velkou výjimkou. Krom toho faktu, že ve StarDance je někdo jen vzácně hezký a prakticky oblečený, mi taky přijde divné uspořádání tanců.

Klady aneb Terezka bez hlášek

Nejzkoordinovanější páry tancují už v druhém dílu. Ale abych nebyla samá negativní kritika musím StarDance pochválit za to, že tradičně udržuje v porotě Zděnka Chlopčíka a Taťánu Drexler, kteří hodnotí z mého pohledu opravdu férově. Chtěla bych, ale hlavně poukázat na moderátory Terezu Kostkovou a Marka Ebena. Bez Marka Ebena by StarDance nebylo ono. Ovšem „Terezka“ je tenhle rok opravdu perlou. Krom šatů (které má jediná Tereza Kostková hezké!) „Terezce“ opravdu schází tento rok vtipné hlášky. Všichni loajální diváci samozřejmě pamatují na chodící reklamu ALO Diamonds Terezu, která reklamní hlášky dělala vše tak samozřejmě očividné, že už to snad každý z dvou miliónů diváků pochopil. Tento rok z Terezky padají velmi zajímavé informace, a tak mi přijde snad povinností zmínit ještě větší otázku než, kdo StarDance vyhraje a tou je, jestli Zděnek Piškula OPRAVDU NIC nemá s jeho partnerkou Veronikou Lálovou? Čtenář promine můj „zájem“ o tento časopis, ale dokonce už i super.cz vydává pochybné články o tom, co dvojice spolu má.

Pouze pro ostřílené diváky

Velkým šokem StarDance je také to, jaký má divácký hlas význam. Všichni loajální diváci vzpomenou na to, jak Olga Šípková (jedna z nejlepších tanečnic v řadě) vypadla. Zde bych zpochybňovala také systém show, hlas by neměl rozhodovat o vypadnutí páru, ale jeho taneční schopnosti, jako je to v ruské verzi „StarDance“.

Proč se na to dívat

Čtenářům, kteří si na okázalost, flitry a odhalené tanečnice moc nepotrpí, StarDance musí připadat velmi „basic“. Ale show se musí brát s nadhledem. V soutěži neúčinkují žádní nevzdělaní, nevychovaní (až na pár vyjímek) a kostýmy jsou často nevkusné, protože to tak prostě vyžaduje tento typ tance.Výsledek obrázku pro star dance

StarDance má určitě svůj okruh diváků, kterým jejich očekávání splňuje. Pravděpodobně to není podívaná pro muže, ale jak říkám, okázalost, flitry a odhalené tanečnice mají něco do sebe. Starší ženy (pozn. šéfred. a Alex) StarDance sledují kvůli (starším účinkujícím mužům) inspiraci a naději, že když ona to dokázala v 55 , tak já bych určitě taky mohla. Rodiny s dětmi sledují StarDance, protože je to pravděpodobně jediný pořad v sobotu večer, kde není ukázáno víc nahoty, než je únosné. No a lidi jako já sledují StarDance např. proto, že jim připomíná staré dobré časy dětství, bez školy a crippling depression (děkujeme Eli).

Vítězství

A na závěr, myslím, že jediní tři potenciálové, kteří mají nebo měli šanci vyhrát Star- Dance je herečka Jana Plodková, Zdeněk Piškula a vypadlá Olga Šípková. Tak uvidíme, koho „neznalý hlas“ diváka dostane na místo vítěze.