Nintendo SWITCH: Už je to tady!

Po dlouhých dnech plných očekávání Nintendo představilo svojí novou konzoli (pod bývalým názvem „Nintendo NX“) s novým názvem „Nintendo SWITCH“.
Hlavní funkce na kterou Nintendo spoléhá je, že již zmíněná konzole SWITCH je hybridní, to znamená, že si budete moct užít hry doma na vaší SMART TV nebo venku na displaji konzole. SWITCH má rozhodně v sobě nějaké funkce, na které se rozhodně těším, ale mám k nim pár otázek. Je tu malá tabulka s tím co víme a co nevíme a s tím, co bychom rádi chtěli vědět.

Víme Nevíme
– Joy-Cony jsou ovladače co mohou být použity bezdrátově nebo připevněné ke konzoli. Mohou být používány společně jako jeden ovladač nebo jako dva ovladače.  – Budou obsahovat gyroskopy (pomůcky k určování polohy a pohybu ovladače)?

– Bude jim chybět to pravá směrová tlačítka?

 – Nintendo SWITCH Dock – S největší pravděpodobností slouží k nabíjení konzole a posílání videa z konzole do televize.  – Je možné, že bude mít nějakou další zajímavou funkci.
 – Joy-Con Grip slouží k uchycení Joy-Conů, aby se vám lépe drželi.  – Je pravděpodobné, že má funkce o, kterých ještě nevíme.
 – Nintendo SWITCH Pro Controller je prakticky stejný jako Wii U Pro Controler a má na rozdíl od Joy-Conů směrová tlačítka – Je pravděpodobné, že má funkce o, kterých ještě nevíme.
 – Nintendo SWITCH Console bude používat kazety místo CD což znamená… ŽE SE HRY NA ZAČÁTKU NEBUDOU MUSET NAČÍTAT!!!

– Má jack pro sluchátka (já vím je to trochu zbytečné zmiňovat, ale v době, kdy i takoví giganti jako je Apple zklamou, musí to někdo říct).

– Má malý stojánek.

 – Je obrazovka dotyková?

– Cena konzole? (7 990 Kč CZC.cz)

– Technické specifikace?

– Dá se nabíjet i bez toho Docku?

Na stránkách Nintenda můžete najít video ukázku se vším, čeho bude SWITCH schopná, také tam najdete seznam herních vývojářů, kteří budou zajisté pro konzoli vytvářet hry. Ti z vás, co sledují herní scénu a viděli ukázku ví, že konzole je dost silná, aby utáhla NBA 2K a The Elder Scrolls V: Skyrim. Takže můžeme předpokládat, že hlavní chyby konzole Wii U (slabý hardware, chybjějící podpora vývojářů) se nebudou opakovat. A myslím si, že až SWITCH vyjde, nebude to dětská hračka a předčí XBOX ONE a PS4.

FOTOGALERIE:

Josef Šolín, redaktor
Josef Šolín, redaktor