JAK TO ZAČÍNALO: Filozofický deníček

Aneb rady pro začínající filozofy a myslitele

  1. Když chcete vytřít zrak příteli, přítelkyni, psovi, kočce, morčeti, proč nepoužít slavný citát? Např. Když jdete s přítelem, přítelkyní, psem, kočkou, morčetem po ulici a vy místo slova supergalafrigilaticexpiladioucious chcete použít něco jiného, řekněte toto: „Když jdu kolem semaforu, je tam buď červená, nebo zelená.“ Potom jen čekejte jen pozitivní ohlasy.
  1. Když jdete se svým přítelem, přítelkyní, psem, kočkou, morčetem kolem divadla semafor a bavíte se o výše uvedeném citátu, můžete hrdě prohlásit: „Ach, my se bavíme o semaforu a ono je tady divadlo Semafor!“ Vaši přátele uznale pokývají hlavou. Ale to není všechno! Až budete tak 500 metrů za divadlem rozkřičte se: „Jéé, to bylo divadlo Semafor!“
  1. Představte si, že jdete se svým přítelem, přítelkyní, psem, kočkou, morčetem po ulici a kolem vás jede bílá limuzína a vaše kočka do vás neustále hučí: „Hele, hele, hele, jede limuzína!“ počkejte, dokud to velké auto nezmizí. Pak vítězoslavně zakřičte: „Tam jela limuzína!“ Samozřejmě můžete říct miluzína, bude to více profesionální.
  1. Když se učíte o Evropě a váš učitel vám zrovna říká, „Toto je mapa Evropy.“ Můžete vyčnívat svou nesmírnou prozíravostí, že řeknete: „To je mapa Ameriky?“
  1. Když jdete se svým přítelem, přítelkyní, kočkou, psem, morčetem po Arizonské poušti, zkuste trochu předvést svou inteligenci tím, že se rozběhnete k nejliššímu kaktusu a tvrdě na něj zatlačíte rukou. Potom se z brekem vraťte ke svému společníkovi a potutelně podotkněte: „Tamta kytka, ale strašně píchá, viď?“ Určitě vás odmění za vaši inteligenci.

Vaši Myslitelé