Das Filmfest 2016

Das Filmfest – Festival německy mluvených filmů

Od 19. 10. do 23. 10. bude se v Praze a v Brně konat Das Filmfest – festival německy mluvených filmů. Jedenáctý ročník tohoto již tradičního festivalu se uskuteční v Praze v kinech: Lucerna, Atlas, a v Brně: Art, Scala. Festival pořádají Goethe-Institut v Praze, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví. Filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska budou vhodné pro všechny věkové kategorie.

Jeden z filmů bude například Deník Anny Frankové – další filmové zpracování významného díla,  které vzniklo v napjaté situaci druhé světové války. Tento film režíroval švýcarský režisér Hans Steinbichler. Své nenahraditelné svědectví Anna Franková vytvořila, když jí bylo čtrnáct let, v době, kdy se spolu se svou rodinou skrývala v Amsterdamu před nacisty. Trailer k tomuto filmu najdete zde. Osobně se na tento film moc těším.

01Na jaké filmy jít?

Další filmy, které se na Das Filmfestu budou promítat: Nic se nestalo, Toni Erdmann, Mlha v srpnu, Elser – mohl změnit svět, Jeden z nás, Egon Schiele, Odvrácená strana měsíce, To nás teda dostalo, Stát vs. Fritz Bauer, Amateur Teens, 24 týdnů, 4 králové, Heidi, Cesta s tátou, Zima po jaru, Vlaštovka, Pozdravy z Fukušimy, Divoká, Útok zombíků v kožených kalhotách s padacím mostem, Zimní host, Menandros and Thaïs, Winwin, Tlustý holky, Makej kovboji, Lotte, Kolhaas aneb O přiměřenosti prostředků, Alki Alki, Služebníci státu, Overgames, Future Baby, Dřevo Země Maso, Dürrenmatt – příběh lásky.

Více informací o festivalu najdete na těchto stránkách: http://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/grt/csindex.htm

Ester Färberová, redaktor
Ester Färberová, redaktor