Hokej – aneb proč jsme tak špatní

Český hokej jde dolů, už dlouho. Bohužel. Tohle je dost známý fakt. Po zlatu z roku 2010 přišly ještě dva přijatelné výsledky v podobě bronzů z MS 2011 a 2012. A poté naprostý útlum. Za poslední čtyři roky má více medailí z mistrovství světa i Švýcarsko (jednu)! Ale nejen na mezinárodní scéně prožíváme pád. V roce 2001 bylo v NHL draftováno 31 Čechů, loni  pouze 11.  No a letos jsme všichni hokejoví fanoušci doufali, že opět po dlouhé době na nějakou tu medaili dosáhneme. Vše začalo dobře, náš bezejmenný Jarůškovsko – Řepíkovsko – Kousalovský tým předvedl výborný výkon a v prvním svém zápase na turnaji porazil Rusko 3:0.  To však nestačilo a mnoho lidí si myslelo, že je to náhoda. I ti ovšem byli nuceni umlknout po našem skvělém obratu v zápase se silným Švédskem nebo případně po kanonádě Norska 7:0. V zápase z Kazachstánem se hokejisté nechali rozhodit a jejich forma začala klesat. Přesto že dva z následujících tří zápasu vyhráli (2:1 s Kazachy a 5:4 se Švýcary) a v jednom získali bod (prohra s Dány 1:2 na nájezdy), nebyl to ten tým co na začátku.. Skupinu jsme ovládli, ale tím jsme paradoxně dostali těžšího soupeře pro čtvrtfinále – USA. Ten příběh určitě všichni znáte a pro ty co ne, prohráli jsme na nájezdy a ani vyhlášený nájezdář Lukáš Kašpar nedal gól 🙁 . Turnaj už po šestadvacáté vyhrála Kanada a našim zbyly jen oči pro pláč. Podle mě je důvodů poklesu úrovně českého hokeje několik:

a) Málo obránců hrajících v NHL, pravidelně jich nastupuje asi 5

b) Hráči z NHL, kteří nejsou ochotní přijet, omluvenek bylo 25

c) Silnější konkurence, už není slabých týmů, Lotyši, Dánové i Švýcaři nám pěkně zavařili

Kdybyste měli jiný názor, pište mi ho do komentářů, budu za něj rád. A snad se nám povede na Světovém poháru, který se koná v září v Kanadě a hráči z NHL tam budou.

simon
Šimon Sládek, redaktor

Jeden komentář u “Hokej – aneb proč jsme tak špatní”

  1. 1) Nejtěžší supeř, kterého jsme mohli ze skupiny B dostat byla podle mě Kanada.
    2) Za poklesem herní výkonnosti, prohru s Dány (pět tyček) a prohru s USA mohla, dle mého názoru, převážně smůla (samozdřejmě ne jenom)
    3) Tvrzení, že nejspíše úspěšní kvůli ‚neochotě‘ (i když spíše pokračování ve vyřazovacích bojích NHL) mi přijde paradoxní, když vezmu v potaz že na začátku článku zmiňuješ slavný rok 2010, kde však omluvenek bylo 26 – NHL zkrátka není všechno. Naopak, přijde mi že když je český tým v pozici outsidera tak se mu daří lépe (2010). Letos jsme podle mě zkrátka měli v klíčovích momentech smůlu (Kašparův nájezd).
    4) Celkově si myslím, že za posledních šest let umístění jako 1, 3, 3, 7, 4, 4, 5 není nějak extra špatné (a příští rok v Paříži a Kolíně nad Rýnem vyhrajeme 🙂 )

Komentáře jsou uzavřeny.