Čína vítá Čínu

Po 26 letech snahy přiblížení se k západním tradicím a morálním hodnotám se nyní Česká republika mílovými kroky od tohoto kurzu vzdaluje. Můžeme za to poděkovati především našim státním představitelům, kteří si chovají oblibu k totalitním režimům a zášť a zlobu k našim spojencům. Místo toho, abychom drželi za jedno s našimi spojenci z řad NATO a EU, tak navazujeme kontakty s agresory a tím pádem se podílíme na destabilizaci celého regionu, ve kterém žijeme. Otevíráme východním agresorům dvířka do srdce Evropy. Ničíme význam kroků našich spojenců (jako třeba sankce vůči Rusku), tím, že naši státní představitelé otevřeně, veřejně a tvrdě vystupují proti. Většina lidí by se nám dušovala, že tím, když vyjádříme svůj nesouhlas proti čemukoliv, co se dohodne v EU, ale stejně tuto věc nakonec splníme, tak že se nic vlastně ve výsledku neděje. Naopak já říkám (pokud zůstaneme u příkladů sankcí vůči Rusku), že na jednotě, v těchto chvílích a proti těmto typům vlády, sejde nejvíce. Ve chvíli, kdy se společenstvo zemí shodne na jedné věci, společně jí začnou vykonávat, ale ve chvíli, kdy začne někomu téct do bot, tak začnou jednat proti dohodě nebo se jí pokusí dokonce i zbořit, pak je celé záležitost akorát fraškou, která slouží k pobavení. Tak se změnila celková zahraniční (ale jak se dnes ukázalo tak i vnitrostátní) politika České republika. Vzpíráme se Evropské unii, tím narušujeme jednotu rozhodování našich spojenců notabene nad věcmi pro existenci našeho státu nuznými a navíc podstrojujeme agresorům, kteří by nejraději nebýt NATO naši zem nejraději znovu uchvátili. Seznamte se, to je nový kurz České Republiky.

Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak

Jiří Ovčáček, všemi známý mluvčí našeho prezidenta Miloše Zemana, proslulý svými kontroverzními, posměvačnými, urážejícími a extrémistickými názory, které tlumočí skrze svůj vysoký post za pomocí prezidenta České republiky, zareagoval na potyčky mezi dvěma tábory dnešního dne svým specifickým a vybíravým slovníkem. TWITTER:

Mnozí by mohli tvrdit, že člověka, u kterého mají i jeho vlastní přívrženci problém na internetu odlišit jeho oficiální účet od falešného a čiře satirického účtu pod správou „pražské kavárny“, se není potřeba bát. Nyní ale lidem začíná docházet to, jakou mediální moc Jiří Ovčáček doopravdy má a jakou si během dvou let svého působení na hradě dokázal takovýto muž vybudovat pavoučí síť. V té samé době probíhá v pražských ulicích něco děsivějšího – normalizace. Autobusy navezení vítači s mávátky, vlaječkami a trumpetkami (protentokrát to nevypadá, že by byli z Osvětiman), policejní zásahy proti vyvěšování tibetských vlajek, policie řeší konflikty tím, že zadrží kameramana… Ano, až sem jsme se za posledních deset let dostali.

Ovčáčkova „fašizující lůza, která napadá  Číňany“

K vážnější potyčce mezi čínskými turisty dovezenými autobusy a protibetskými demonstranty došlo u billboardu s Václavem Havlem a Dalajlámou. Číňané zde zakrývali billboard obří čínskou vlajkou. Situace se vyhrotila ve chvíli, kdy jeden z vítačů strhl demonstrantovi tibetskou vlajku ze zad a začal na ni dupat. Policie zkolabovala a namísto toho, aby problém pohotově vyřešila zadržením vyvolávače konfliktu, tak naopak zadržela kameramana, který celou záležitost na místě natáčel. Následující dění dobře popisuje autor dalšího videa.

 Ještě k potyčce (incidentu) na Evropské (video)
Došlo k ní po odvezení aktivistů s tibetskými vlajkami antony. Celou situaci jsem natáčel na video. Jednoznačně došlo k napadení občanů České republiky ze strany Číňanů. Z videa je jasně vidět také agresivita, se kterou několik Číňanů vystartovalo na kluky, kteří šli na koledu (s pomlázkami v ruce) a chtěli projít po chodníku. Následně jednomu klukovi, který pouze točil situaci na kameru, a který měl přes ramena tibetskou vlajku, někdo z Číňanů vlajku strhl a ten kluk se vrhl k Číňanům, aby mu ji vrátili. V ten moment se na něj sesypalo několik Číňanů a začali jej mlátit a to i tyčemi od vlajek.
Jak celou situaci vyhodnotila policie? Okamžitě odvedla kluka s kamerou a Číňany nechala na pokoji. Z jejich řad nezadržela nikoho. Šel jsem za policií a řekl jim, že mám vše natočené a nechápu, jak mohli sbalit jen Čecha. Navíc, když je evidentně nevinen. A že jim mohu poskytnout video, kde je to jasně vidět.
Delší čas to policii nezajímalo. Ale zajímalo to kluky z Primy a České televize, kterým jsem video již poslal. Pak přišel i nějaký policista, a dost nevybíravým způsobem si vyžádal občanku, že si mne prověří. O video žádný zájem a kluka s kamerou stále drželi dva policisté.
Až po chvíli přišel jiný policista a ptal se po videu, zběžně jej v mobilu shlédl (ale nemohl vidět nic podrobně) a vzal si kontakt, kdyby mělo dojít ke svědectví.
————————–
Kdo nese odpovědnost? Jednoznačně ten, zde organizoval dopravu Číňanů podél trasy cesty čínského prezidenta. Ten, kdo je vybavil vlajkami, vlaječkami, trumpetkami.
Co ovšem nepochopím. Jak to, že POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY nechrání OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY před agresivitou cizích státních příslušníků (ČÍNSKÝCH OBČANŮ)? Hlavně, že jich přijelo na místo desítky. Po celou dobu se jejich zájem stáčel pouze na Čechy. Nejen na aktivisty, ale na jednotlivé další náhodné občany. Když byli Číňané přivezeni autobusy, nikdo z policistů se jich vůbec nevšímal.
A mimochodem. Odvezeni byli i ti z občanů. kteří drželi tibetské vlajky a pouze stáli na chodníku. Proč i tito? To vědí asi pouze velitelé zásahu.
Listopad ještě neskončil … ani náhodou.
– Petr Suda, kameraman

Ještě k potyčce (incidentu) na Evropské (video)Došlo k ní po odvezení aktivistů s tibetskými vlajkami antony. Celou situaci jsem natáčel na video. Jednoznačně došlo k napadení občanů České republiky ze strany Číňanů. Z videa je jasně vidět také agresivita, se kterou několik Číňanů vystartovalo na kluky, kteří šli na koledu (s pomlázkami v ruce) a chtěli projít po chodníku. Následně jednomu klukovi, který pouze točil situaci na kameru, a který měl přes ramena tibetskou vlajku, někdo z Číňanů vlajku strhl a ten kluk se vrhl k Číňanům, aby mu ji vrátili. V ten moment se na něj sesypalo několik Číňanů a začali jej mlátit a to i tyčemi od vlajek.Jak celou situaci vyhodnotila policie? Okamžitě odvedla kluka s kamerou a Číňany nechala na pokoji. Z jejich řad nezadržela nikoho. Šel jsem za policií a řekl jim, že mám vše natočené a nechápu, jak mohli sbalit jen Čecha. Navíc, když je evidentně nevinen. A že jim mohu poskytnout video, kde je to jasně vidět.Delší čas to policii nezajímalo. Ale zajímalo to kluky z Primy a České televize, kterým jsem video již poslal. Pak přišel i nějaký policista, a dost nevybíravým způsobem si vyžádal občanku, že si mne prověří. O video žádný zájem a kluka s kamerou stále drželi dva policisté.Až po chvíli přišel jiný policista a ptal se po videu, zběžně jej v mobilu shlédl (ale nemohl vidět nic podrobně) a vzal si kontakt, kdyby mělo dojít ke svědectví.—————————-Kdo nese odpovědnost? Jednoznačně ten, zde organizoval dopravu Číňanů podél trasy cesty čínského prezidenta. Ten, kdo je vybavil vlajkami, vlaječkami, trumpetkami.Co ovšem nepochopím. Jak to, že POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY nechrání OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY před agresivitou cizích státních příslušníků (ČÍNSKÝCH OBČANŮ)? Hlavně, že jich přijelo na místo desítky. Po celou dobu se jejich zájem stáčel pouze na Čechy. Nejen na aktivisty, ale na jednotlivé další náhodné občany. Když byli Číňané přivezeni autobusy, nikdo z policistů se jich vůbec nevšímal.A mimochodem. Odvezeni byli i ti z občanů. kteří drželi tibetské vlajky a pouze stáli na chodníku. Proč i tito? To vědí asi pouze velitelé zásahu.—————————-Listopad ještě neskončil … ani náhodou.

Posted by Petr Suda on Monday, March 28, 2016

12778698_194803090883452_7643395139692492113_o
Jakub Kuthan, šéfredaktor

Autor: Jakub Kuthan

Jakub Kuthan je student oktávy LŠ. V redakci školního časopisu je od jejího vzniku, tři roky byl šéfredaktorem Jew's News, nyní se stáhl do ústraní. Zabývá se editorskými pracemi a příležitostním přispíváním.