Lauderovy školy a tajemná komnata – díl 1.

Ano, i v Lauderových školách se nachází jedna záhadná místnost. Mnozí z vás o ní jenom slyšeli, spekulují o její existenci a až do maturity ji nenašli. Jedná se o školní knihovnu. Ráda vám ji trochu přiblížím.

Nalézá se v nejpříjemnějším patře školy, tedy v suterénu. Pokud trefíte do jídelny, tak najít knihovnu je téměř snadné. Téměř… Musíte totiž projít dlouhou (a pokud není rozsvíceno), tak i temnou chodbou. Její zdi jsou lemovány různými záhadnými dvířky. Za dvířky se skrývají asi vodovodní trubky, topné trubky… říkám – asi. Jednou na mě totiž jedna dvířka zcela bez příčiny vyskočila a prostor za nimi byl tak dlouhosáhlý, že.. no radši nedomýšlet. Choďte raději ve skupinách… 🙂

Some say that the hall to the library is haunted.
Some say that the hallway to the library is haunted.

Když absolvujete tuto drobnou stezku odvahy, tak si smíte vypůjčit nějakou knihu. Nevěřili byste, jak je to snadné. Vystavení knihovního průkazu nic nestojí, jeho ztráta už ano (20,-).

Knihy se půjčují na měsíc. Kalendářní, abych to upřesnila. U některých čtenářů mám mnohdy pocit, že jejich výpůjčky se přemístily na jinou planetu a do jiného časoprostoru. Sankce za pozdní vrácení jsou 2,- denně (za položku).

Mou oblíbenou zábavou je poslouchat důvody, proč si někdo nenašel alespoň vteřinu na to, aby do knihovny zaběhl a knihy vrátil, nebo půl vteřinu, aby mi napsal omluvný email. Kupodivu dokážu pochopit, že při horečce 41 °C nemáte chuť jít do školy jen proto, abyste mi vrátili vypůjčené knížky. Pokud napíšete, výpůjčky bez problémů prodlužuji..

Do knihovny můžete přijít i jen tak – přečíst si něco zajímavého, popovídat s kamarády, udělat si domácí úkoly… Pokud se vaše hladina hluku v knihovně bude pohybovat někde mezi 30-55 dB a nebudete rušit ostatní čtenáře nebo lidi, kteří mají výuku, tak si klidně recitujte Shakespeara, Wolkera, nebo nacvičujte Cimrmanovy hry.

V knihovně rovněž zachraňuji životy. Pokud se vám doma porouchá tiskárna (samozřejmě v situaci, kdy do druhého dne potřebujete něco hrozně nutně vytisknout), tak nevěště hlavu. Dokument si uložte na flashku, nebo na email a v nejlepší knihovně na Vinohradech si ji můžete nechat vytisknout. Tou knihovnou myslím samozřejmě knihovnu LŠ, aby nebylo mýlky… 🙂

Bližší informace o výpůjčkách a provozu knihovny se můžete na stránkách LŠ dočíst zde a zároveň sledujte i FB stránky školy- kde jsou uveřejňovány mé vysoce umělecké koláže z nových přírůstků ve fondu. Vybrat si vaši potencionální knižní kořist můžete zde.

Mějte se hezky a těším se na viděnou – buď v knihovně, nebo zde na stránkách školního časopisu. Myslím, že se můžete těšit na pravidelné dávky toho nejzajímavějšího, nejděsivějšího, nejzvrácenějšího… Prostě informací z knihovny… 🙂

anna
Anna Hoťová, knihovnice LŠ