RECENZE: Danny Wallace – YES MAN

„Co se stane, když se rozhodnete odpovídat na každou otázku ano? Tohle slovo může změnit váš život…“

Dannymu se poslední dobou moc nedaří. Rozešel se s přítelkyní, do společnosti moc nechodí a časem se z něj začíná stávat dost velký morous. Až jednoho dne mu život převrátí zcela obyčejná událost… výluka metra. V náhradním autobusu potká na první pohled běžného muže, který mu poradí, aby víc říkal „ano“. Danny ho vezme doslovně a rozhodne se, že bude říkat „ano“ na všechno.  Jeho život je od té doby mnohem legračnější, zábavnější a možná přinese i jistá zlepšení.

Kniha plná humorných scén vás rozhodně nenechá znuděné.

Letmo vybraný úryvek pro pobavení čtenáře:

Procházel jsem deník znovu a znovu. Hanne to vystihla. Ian to vystihl. Všichni to vystihli. Až na mě. Jak jsem se těmi uplynulými měsíci probíral, s hrůzou jsem si uvědomil, že největší vzrůšo jsem zažil 18. dubna, kdy jsem si šel do PC Worldu koupit náplň do tiskárny. Najednou mi to přišlo jako docela slabota. Jistě, s vypětím všech sil bych to mohl převést v žert, ale… stejně by se těžko zařadil k těm, které člověk jednou bude vyprávět vnoučatům.

A moment! Jakým vnoučatům? Bylo mi už šestadvacet, ale žádná vnoučata se na obzoru rozhodně nerýsovala, ani v hrubých obrysech. Komu budu na stará kolena vyprávět své zážitky? Koho se budu pokoušet zaujmout jednotvárnými pochůzkami do PC Worldu? Před kým budu nahlas vzpomínat, jak jsem se strachoval, že ten můj toner mít nebudou, ale jak to nakonec všechno dobře dopadlo, protože ho měli?

Mimochodem – příběh je inspirován vlastními zkušenostmi autora.

2
Albertina Čížková, redaktor